Mikor érdemes szintkapcsolós szennyezett vízszivattyú mellett dönteni?
A vízmentesítési feladatokat biztosító szennyezett vízszivattyú vízbe merítve üzemel, tehát merülő szivattyú, képes a szennyeződések jelenlétében is a víz szivattyúzására. A szennyeződés mértéke és annak nagysága természetesen típustól és gyártótól függően változhat. Annak érdekében, hogy ezek a szivattyúk emberi beavatkozás nélkül automatikus üzemben is használhatóak legyenek szükséges, hogy rendelkezzenek megfelelő vezérléssel. Ez a vezérlés fogja biztosítani, hogy a megemelkedett víz szint esetében a szivattyú bekapcsoljon és a vízmentesítés megtörténjen. A legáltalánosabb vezérlési forma az úszókapcsoló, de jelen blog bejegyzésünkben a szintkapcsolós változatra térünk ki tüzetesebben.
Mi az a szintkapcsoló és hogyan működteti a szennyezett víz szivattyút?
A szintkapcsoló a legtöbb esetben a szennyezett víz szivattyú oldalán helyezkedik el vagy burkolva, vagy szabadon láthatóan. Annak érdekében, hogy a szivattyú megfelelő vezérléssel üzemelhessen a szintkapcsoló alsó pontja mindig a szivattyú szívónyílása fölött található. Ez gyakorlatilag a kikapcsolási pontja. A vízszint emelkedésével a merevített pálcán az alsó gömb is emelkedni kezd. Ez a gömb a szivattyú magasságával megegyező magasságban egy érintkezőt zár ( megnyomja) majd a szivattyúzás megkezdődik. Ez a gömb a merevített pálcán a víz szint csökkenésével lefele csúszik és a megfelelő alsó ponton az érintkezőt nyitja, tehát a szivattyú kikapcsol. Ez a működési elv általában a burkolt és szabadon látható szintkapcsolós szennyezett vízszivattyúk esetében megegyezik, kivéve hogy a burkolt változatoknál általában nincs megvezető pálca, hiszen ott erre nincs szükség. A szintkapcsoló tehát egy szivattyú vezérlési forma, mely lényegesen megbízhatóbb üzemeltetést biztosít a szennyezett vízszivattyú számára.
Milyen előnyöket biztosít a szintkapcsolós szennyezett vízszivattyú használata?
A szintkapcsolós szennyezett vízszivattyú óriási előnye, hogy a vízmentesítés megkezdése azaz a bekapcsolási pont lényegesen alacsonyabb vízmagasság állásnál kezdődik meg a hagyományos úszókapcsolós változatokhoz képest. Ez típustól és gyártótól természetesen eltérő, de általában 12-30 cm-es víz magasságnál már elindítja a szivattyút. Ebből a rendkívüli előnyből következik, hogy a szintkapcsolós szennyezett vízszivattyú lényegesen kisebb méretű és magasságú helyre is könnyedén telepíthető.
Mikor érdemes szintkapcsolós szennyezett vízszivattyú mellett dönteni?
A napjainkban is tapasztalható szélsőséges időjárás bizony sokszor tud kellemetlenségeket okozni, például egy rendkívüli felhőszakadás alkalmával. Az ilyen esetekben a mélyebben épült ingatlanokat bizony sok esetben védeni kell a víz behatolás ellen. A garázs lejárók összefolyóiban, vagy a kialakított zsomp aknákban jó szolgálatot biztosít a szintkapcsolós szennyezett vízszivattyú hiszen már alacsony víz magasság esetében üzembe lép és megkezdi a szivattyúzást. Természetesen épületen belül is ideális választás, hiszen nem szükséges óriási méretű aknát biztosítani az optimális működéshez. Biztonsági szivattyúként is remekül felhasználható, például kútgépészeti helységekben vagy medence gépészeti helységekben. Használata, üzembehelyezése is rendkívül egyszerű, így akár házilag is kivitelezhető.
A kínálatunkban megtalálható valamennyi szennyezett vízszivattyú szintkapcsolóval rendelkező modellje megbízható és jó minőségű, így bátran javasoljuk a vízmentesítési feladatok ellátására, ott ahol szennyezett víz is szóba jöhet. Ha szeretné biztonságban tudni otthonát és megfelelő védelmet szeretne akkor a szintkapcsolós merülő szennyezett víz szivattyú a biztos választás. A megfelelő típus kiválasztásában, méretezésében természetesen az igényeknek megfelelően szívesen segítünk Önnek is, sőt amennyiben szükséges Budapest és vonzáskörzetében megfelelő szakembert is tudunk javasolni a telepítéshez.
Cookie kezelés